Dress code w oficjalnych spotkaniach biznesowych

W kobiecej szafie nie może zabraknąć ubrań, za pomocą których stworzy się stylizacje nie tylko w wersji casualowej, ale też eleganckiej. Kobiety sukcesu potrzebują odpowiedniego stroju, który podkreśli ich profesjonalizm. Potrzebne będą sukienki wizytowe czy koszule damskie eleganckie, do których założy się spodnie cygaretki. Możliwości jest oczywiście wiele, bo sklepy odzieżowe zdają się wręcz pękać w przysłowiowych szwach. Każda pani znajdzie dla siebie coś odpowiedniego, dopasowanego do rodzaju wykonywanej pracy i stanowiska.

O czym powinna pamiętać każda businesswoman idąca na spotkanie biznesowe?

Panie piastujące wyższe stanowiska w pracy muszą szczególnie dbać o swój nieskazitelny wizerunek. Wymaga to dobrania odpowiedniego ubioru, który doda elegancji i profesjonalizmu. Stylizacje zawsze powinny być dobrze przemyślane, kierując się biznesowym dress code. Trzeba pamiętać o tym, że pierwsze wrażenie robi się tylko raz, a zajmuje to zaledwie kilkanaście sekund. Nie ma wobec tego miejsca na żadne pomyłki, jeśli chce się odnieść pożądany sukces i cieszyć aprobatą otoczenia. W wielu firmach wymagany jest konkretny styl ubierania się, do którego trzeba się dostosować. Zdecydowanie więcej możliwości mają panie na kierowniczych stanowiskach, prowadzące własną działalność gospodarczą. Mogą one pozwolić sobie na coś bardziej unikalnego, wyróżniającego się z tłumu. Oczywiście zawsze trzeba kierować się elegancją i dobrym smakiem, ogólnie przyjętymi zasadami biznesowego dress code. Strój zawsze powinien być dopasowany do sylwetki, ale nie emanujący seksapilem. Przy dobieraniu stylizacji należy mieć na uwadze swój typ urody, pamiętać o spójności – wszystkie elementy garderoby muszą tworzyć harmonijną całość.

W szafie każdej kobiety biznesu musi znaleźć się klasyka w postaci czarnej sukienki, białej koszuli i ciemnych spodni, najlepiej na kant. Do tego potrzebna będzie dobrze skrojona marynarka czy żakiet, buty na obcasie. Nie może zabraknąć spódnicy ołówkowej i garnituru. Kolejną kwestią jest to, aby wybierane ubrania były wykonane z wysokiej jakości tkanin, co zapewni nie tylko poczucie komfortu, ale też profesjonalny wygląd. Sprawdzonym wyborem będzie połączenie spódnicy z bluzką, spodni z koszulą lub sukienki z żakietem. Całość uzupełnią buty na niewysokim obcasie, elegancka torebka dopasowana do stylizacji i delikatna biżuteria – wystarczy subtelny łańcuszek i kolczyki, elegancki zegarek, pierścionek. Buty muszą być zawsze zadbane i estetyczne. Znaczenie ma także dobór odpowiedniego rozmiaru i koloru bielizny. Istotna będzie również właściwa długość spódnicy/sukienki, powinna sięgać do kolan.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like