Jakie bluzki do szerokich spodni? Sprawdź propozycje!

spodnie dzwony damskie

Szerokie spodnie – zarówno jeansowe “dzwony” jak i materiałowe modele z rozszerzanymi nogawkami – są obecnie najgorętszym trendem w modzie damskiej. Spodnie te potrafią w wyjątkowo skuteczny sposób zamaskować drobne niedoskonałości sylwetki, a także nadać jej o wiele, lepszych proporcji. Jednocześnie szerokie spodnie mogą sprawiać wiele problemów, w szczególności jeśli zachodzi potrzeba dopasowania do nich idealnej bluzki. Wobec tego, jakie połączenia sprawdzą się najlepiej?

Szerokie spodnie i obcisłe topy – czy to połączenie idealne?

Zgodnie ze złotą zasadą, która obowiązuje w modzie damskiej szeroki dół powinien być zestawiony z obcisłą i przylegającą górą. Dzięki takiemu połączeniu można:

  • wyeksponować wcięcie w talii;
  • poprawić symetrię sylwetki;
  • skutecznie zamaskować wąskie ramiona i szersze biodra – typowe dla pań o figurze trójkąta.

Wobec tego, do szerokich spodni świetnie sprawdzi się np. prążkowany top na ramiączkach, który podkreśli zgrabne ramiona, zaakcentuje talię i nie będzie kolidował z szerszym dołem. Oczywiście taki top nie musi być “nudny” i “zwyczajny”. Można dla przykładu zdecydować się na bluzkę z falbanami, jednak powinny być one umieszczone jedynie przy rękawkach, zaś dół takiej koszulki powinien pozostać maksymalnie gładki. Dzięki temu nie będzie ona odwracać uwagi od modnych spodni.

Szerokie spodnie i crop topy – zestaw perfekcyjny na sezon letni

Szerokie spodnie – wbrew pozorom – dają dość duże możliwości ich kreacji. Warto jednak za każdym razem mieć na uwadze proporcje własnej sylwetki – jej największe atuty i mankamenty. Jeśli panie mogą pochwalić się przysłowiową talią osy i zgrabnym, płaskim brzuchem, wówczas do szerokich spodni mogą one dobrać crop topy – z rękawkiem, ramiączkami lub całkowicie bez nich. Takie zestawienie pozwala maksymalnie wydobyć największe zalety sylwetki – wysportowany brzuch, szczupłą talię oraz zaakcentować biodra. Warto jednak pamiętać o tym, że crop top powinien być kolorystycznie dopasowany do szerokich spodni. Można zdecydować się na połączenie barw jednakowych lub przeciwstawnych. Raczej nie zaleca się np. łączenia wyrazistych neonów z pastelami czy zbytniej różnorodności kolorów.

Szerokie spodnie w połączeniu z elegancką koszulą!

Jeśli panie nie boją się eksperymentować z modą, wówczas mogą one zestawić szerokie spodnie z elegancką koszulą, najlepiej taką, która została wykonana z satyny lub jedwabiu. W tym wypadku jednak koniecznie jest zastosowanie kilku trików, które pozwolą podkreślić talię jak np. wpuszczenie fragmentu koszuli w spodnie. Taka stylizacja może nieco dociążyć sylwetkę, więc dla lepszego efektu warto założyć buty na nieco wyższym obcasie. Nie można zapomnieć również o eleganckiej torebce – najlepiej przewieszanej przez ramie. Ten zabieg stylistyczny również pomoże podkreślić proporcje sylwetki. Takie zestawienie może prezentować się w niezwykle klasyczny sposób, aczkolwiek jest też wyjątkowo ryzykowne – warto więc pamiętać o dobraniu odpowiednich dodatków i utrzymaniu stonowanych kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You May Also Like